З яскравого та соковитого гарбуза можна приготувати безліч смачних страв, від солодких десертів до пікантних закусок. Сьогодні в меню квашений гарбуз із часником, імбиром, гострим перцем та прянощами. Така смачна і корисна закуска зберігає безліч вітамінів.
Квашений гарбуз має яскраво виражений аромат і приємний смак, що чимось нагадує мариновані огірки або кабачки. Саме тому овочі відмінно підійдуть для святкового або повсякденного столу як закуска або добавка до страв з м’яса чи птиці.
Так як в м’якоті гарбуза не містяться жодні бактерії, які можуть запустити процес ферментації, для приготування використовуватимемо квашену капусту.
- Гарбуз 1 кг;
- Вода 1 л;
- Сіль 50 г;
- Квашена капуста 50 г;
- Зерна гірчиці 1 ч. л.;
- Зерна коріандру 1 ч. л.;
- Суміш перців горошком 1 ч. л.;
- Сушений кріп 1 ч. л.;
- Часник 2-3 зубчики;
- Корінь імбиру 20 г;
- Червоний мелений перець ½ ч. л.;
- Сушений гострий перець 3 шт.
- Гарбуз миємо, обрізаємо хвостики, очищаємо від шкірки. Видаляємо у гарбуза серцевину з насінням.
- Нарізаємо м’якоть гарбуза брусочками завтовшки 1 см. За бажанням для цієї мети можна використовувати фігурний ніж.
- У скляні банки з кришками, що герметично закриваються, в один шар викладаємо шматочки гарбуза. Зверху додаємо невелику кількість квашеної капусти для ферментації.
- Для аромату та гостроти додаємо маленький стручок сушеного гострого перцю, невелику кількість очищеного часнику та кореня імбиру, порізаних тонкими слайсами.
- Додаємо спеції та сушений кріп, рівномірно розподіляючи їх по всіх банках. Кількість червоного гострого перцю можна регулювати на свій смак. Чергуючи шари овочів та спецій, заповнюємо інгредієнтами усі банки.
- Для приготування сольового розчину в 1 л води кімнатної температури додаємо 50 г кухонної солі. Перемішуємо воду до повного розчинення солі.
- Заливаємо овочі готовим соляним розчином так, щоб вони повністю вкрилися рідиною.
- Поверх овочів викладаємо невелику піалу або соусник як вантаж, щоб шматочки гарбуза не спливали і були повністю занурені в розсіл.
- Закриваємо банки кришками, ставимо їх у глибокий посуд та залишаємо при кімнатній температурі на 3 доби. Процес бродіння може викликати виділення газів, тому 2 рази на день відкриватимемо банки з овочами, щоб випустити гази, а потім знову щільно їх закриватимемо.
- Готовий квашений гарбуз зберігатимемо в скляних банках у розсолі на полиці холодильника.
Готовий квашений гарбуз можна зберігати в холодильнику в розсолі протягом декількох місяців. Перед подачею на стіл його необхідно промити, за бажанням овочі можна збризкати олією. У такий гарбуз можна додати подрібнену зелень, але не потрібно заквашувати свіжу зелень разом із овочами.
Смачного!