Навіть якщо врожай був не дуже багатим, все одно варто зайнятися консервацією, і не забути, що є такі ласощі, як черешня в сиропі на зиму. Ягоди, що плавають у тягучій, ароматній та густій рідині, виглядають дуже барвисто та апетитно, а смак у них просто божественний. Завдяки відсутності процесу стерилізації, який проходить багато закруток, з приготуванням такого частування впорається навіть новачок. Така черешня зберігає максимальну кількість корисних речовин і підходить для створення начинок для пирогів, вареників або простого поїдання під час чаювання в зимовий вечір.
Тим, хто віддає перевагу пряним відтінкам смаку, слід під час варіння сиропу додати в нього кілька горошин запашного перцю, пару суцвіть гвоздики і зірочок бадьяна. Ці приправи відтіняють насолоду ягід і додадуть консервації нові смакові характеристики. Ще можна експериментувати із цедрою апельсина або лимона, а також шматочками імбиру, який додасть легкої пікантності.
Універсальність такої заготівлі полягає в тому, що крім начинок, її також можна використовувати для створення домашніх напоїв, для цього достатньо змішати сироп мінеральну воду з газом. Ви навіть не помітите, як швидко у вас із полиць пропадуть банки з такою черешнею, заготовленою на зиму.
- Стигла черешня 600 г;
- Цукор 250 г;
- Черешю перебираємо від листя і гілочок. Обриваємо хвостики і миємо.
- Потім треба повиймати кісточки. Звичайно можна кістки і не виймати, це по бажанню.
- Стерелізуємо баночки і кришки. Потім наповнюємо баночки черешнею.
- Обережно наповнюємо банки окропом.
- Накриваємо кришками і залишаємо на 15 хвилин.
- Потім воду з банок зливаємо в каструлю, знову доводимо до кипіння і заливаємо черешню. Накриваємо кришками і залишаємо на 15 хвилин. Знову зливаємо воду з банок, додаємо цукор. Доводимо до кипіння і проварюємо декілька хвилин, щоб цукор розтанув. Горячим сиропом заливаємо черешні. Закручуємо і укутуємо в ковдру до повного вистигання.
Вдалої заготівлі!