Для більшості користувачів головною частиною кухні є плита. Це основний побутовий девайс, який дозволяє створювати смачні страви за рецептами різної складності.
В сучасному інтер’єрі можна зустріти як окремі варильні поверхні та духові шафи, так і об’єднані плити, які компактно встановлюються в зручному місці.
Якщо у вас газифікований будинок та вистачає потужності електропроводки для встановлення сучасної електроплити, виникає дилема. Який девайс краще обрати? У статті детально розглядаємо переваги та недоліки двох різновидів плит.
Плюси та мінуси газової плити
Девайс має простий принцип роботи: регулятор повертається, відкривається клапан, газ проходить через пальник у конфорку, де змішується з повітрям та під дією іскри запалюється.
В чому переваги газових моделей?
- Бюджетніші, ніж комбіновані та електричні варіанти. У магазині Алло можна купити плиту на кухню з газовими конфорками за ціною від 7 000 грн.
- Газ у 1,5-2 рази швидше розігріває ємність та продукти, що прискорює процес приготування страви.
- Якщо одночасно запалити декілька конфорок, то можна готувати в посуді з великим діаметром дна. Актуально для процесу підварювання варення, джемів та інших продуктів із подальшим консервуванням.
- В поточних українських реаліях шанс, що газ буде подаватися безперебійно — вищий, адже ситуація з енергосистемою залишається складною.
- На решітки можна встановлювати посуд із нерівним дном.
- Блакитне паливо наразі більш бюджетний ресурс, ніж електроенергія. Тому його споживання не призведе до великих змін у рахунках за комунальні послуги.
Як і в будь-якої техніки, у газових плит є певні недоліки.
- Якщо використовувати газ не з магістральної труби, а з балонів, можна зіткнутися з неякісним паливом. Газ буде осідати кіптявою на поверхнях та призведе до погіршення самопочуття користувачів.
- Використання газової плити вимагає встановлення потужної витяжки не лише для ліквідації запахів їжі, яка готується, а й для усунення з приміщення продуктів згоряння.
- Окрім поверхні потрібно мити ще й решітку, яка швидко забруднюється, накопичуючи жировий наліт та залишки їжі.
- Використання газової моделі більш небезпечне через те, що газ може вибухнути.
Переваги та недоліки електроплит
В останнє десятиліття популярність цих побутових девайсів значно зросла через кілька причин.
- Високий рівень безпеки: відсутній ризик витоку газу, у багатьох моделях є вбудований стабілізатор напруги та якісна система захисту від потенційного загоряння.
- Екологічність — під час роботи не утворюються продукти згоряння.
- Конфорки різних розмірів дають можливість рівномірно прогріти посуд із дном різного діаметру.
- Електроплити мають широкий додатковий функціонал: від таймера до індикатору залишкового тепла.
- Можна налаштувати температуру з точністю до градуса.
Серед недоліків електроплит — висока ціна, довгий нагрів конфорок, необхідність використовувати посуд з ідеально рівним дном.
Вибираючи кухонну плиту, орієнтуйтеся на власні потреби, технічне оснащення кухні та комфортність використання.