Переваги та недоліки газових та електричних плит

Переваги та недоліки газових та електричних плит

Для більшості користувачів головною частиною кухні є плита. Це основний побутовий девайс, який дозволяє створювати смачні страви за рецептами різної складності.

В сучасному інтер’єрі можна зустріти як окремі варильні поверхні та духові шафи, так і об’єднані плити, які компактно встановлюються в зручному місці. 

Якщо у вас газифікований будинок та вистачає потужності електропроводки для встановлення сучасної електроплити, виникає дилема. Який девайс краще обрати? У статті детально розглядаємо переваги та недоліки двох різновидів плит.

плюси та мінуси газової плити

Плюси та мінуси газової плити

Девайс має простий принцип роботи: регулятор повертається, відкривається клапан, газ проходить через пальник у конфорку, де змішується з повітрям та під дією іскри запалюється.

В чому переваги газових моделей?

 • Бюджетніші, ніж комбіновані та електричні варіанти. У магазині Алло можна купити плиту на кухню з газовими конфорками за ціною від 7 000 грн.
 • Газ у 1,5-2 рази швидше розігріває ємність та продукти, що прискорює процес приготування страви.
 • Якщо одночасно запалити декілька конфорок, то можна готувати в посуді з великим діаметром дна. Актуально для процесу підварювання варення, джемів та інших продуктів із подальшим консервуванням.
 • В поточних українських реаліях шанс, що газ буде подаватися безперебійно — вищий, адже ситуація з енергосистемою залишається складною.
 • На решітки можна встановлювати посуд із нерівним дном.
 • Блакитне паливо наразі більш бюджетний ресурс, ніж електроенергія. Тому його споживання не призведе до великих змін у рахунках за комунальні послуги.

Як і в будь-якої техніки, у газових плит є певні недоліки.

 1. Якщо використовувати газ не з магістральної труби, а з балонів, можна зіткнутися з неякісним паливом. Газ буде осідати кіптявою на поверхнях та призведе до погіршення самопочуття користувачів.
 2. Використання газової плити вимагає встановлення потужної витяжки не лише для ліквідації запахів їжі, яка готується, а й для усунення з приміщення продуктів згоряння.
 3. Окрім поверхні потрібно мити ще й решітку, яка швидко забруднюється, накопичуючи жировий наліт та залишки їжі.
 4. Використання газової моделі більш небезпечне через те, що газ може вибухнути.

Переваги та недоліки електроплит

В останнє десятиліття популярність цих побутових девайсів значно зросла через кілька причин.

 • Високий рівень безпеки: відсутній ризик витоку газу, у багатьох моделях є вбудований стабілізатор напруги та якісна система захисту від потенційного загоряння.
 • Екологічність — під час роботи не утворюються продукти згоряння.
 • Конфорки різних розмірів дають можливість рівномірно прогріти посуд із дном різного діаметру.
 • Електроплити мають широкий додатковий функціонал: від таймера до індикатору залишкового тепла.
 • Можна налаштувати температуру з точністю до градуса.

Серед недоліків електроплит — висока ціна, довгий нагрів конфорок, необхідність використовувати посуд з ідеально рівним дном.

Вибираючи кухонну плиту, орієнтуйтеся на власні потреби, технічне оснащення кухні та комфортність використання.

Поділитися у соц.мережах с друзями
Рейтинг
( 2 assessment, середнє 5 з 5 )
Olivkin.com
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: