Сири із пліснявою: безпечність, особливості виготовлення та смаку

Сири із пліснявою

Здавна сири «високих» та елітних сортів супроводжувались наявністю плісняви на скоринці та у складі, але чимало людей і досі вважають, що вживати подібні «зіпсовані» речі більш, ніж дивно. Ми спробуємо переконати вас у зворотному. На сайті https://parmezan-store.com.ua/syry/myakyj-syr-z-blakytnoyu-plisnyavoyu/ ви зможете придбати та скуштувати великий вибір ніжних м’яких сирів, щоб зрозуміти, чому поціновувачі у всьому світі так його полюбляють.

Процес появи плісняви і різновиди сирів із нею

При виготовленні сирів у них додаються спеціальні штами особливих бактеріальних культур виду Penicillium Roqueforti. Численними дослідженнями доведено: вони є абсолютно безпечними для організму людини. Важливо знати, на що у вас алергія, бо при наявності її на пеніцилін такі сири будуть протипоказані до вживання. Якщо сир з пліснявою виготовлений з непастеризованого молока, такий продукт варто виключити з раціону вагітним жінкам. Це всі загальні протипоказання, якщо людина не знає інших про себе. Мережа магазинів Пармезан пропонує клієнтам тільки високоякісні свіжі сири, тому ви можете бути впевнені у кожній покупці.

Ще одним популярним запитанням є допустима кількість такого продукту, скільки можна безпечно з’їсти сиру. Обмежень не існує. Та самі види досить жирні, мають специфічний, часто гострий смак, тому ви просто не зможете вжити надмірну кількість. 

Більшість сирів, на яких ми можемо помітити блакитну плісняву, люди звикли називати «дор блю», бо цей тип одним з перших завоював популярність на українському ринку. Але існує чимало інших видів з різних куточків світу:

  • Рокфор;
  • Фурм дʼАбер;
  • Горгонзола дольче або Піканте;
  • Злата Ніва;
  • Бергадер Еделпілц;
  • Кабралес та інші.

Так, на всіх присутня пліснява блакитного кольору, та відтінки, тонкі нюанси смаку характеризують кожен окремо, тому поціновувачі вміють відрізняти один від одного.

сир з голубою пліснявою

Чи можна визначити, що сир зіпсований

Для більшості навіть досвідчених покупців таке питання стає справжньою проблемою, адже наявність плісняви на звичайних продуктах харчування вже дає зрозуміти якість, свіжість товару. У випадку з сирами, на яких повинна бути цвіль, важко зрозуміти, придатний він до вживання, чи вже ні. На що звернути увагу:

  • Колір плісняви та самого сиру. Він має бути таким, що характерний для цього сорту. Брі, камамбер – білий, а от з блакитними справа складніша. Тут все вирішує однотипність, однорідність цвілі. Наявність червоних, темно-сірих або чорних плям говорить про зіпсованість, їсти його неможна;
  • Текстура зазвичай може бути кремовою, або розсипчастою, але твердим, сухим свіжий «благородний» сир бути не може.

Якщо ви один раз спробуєте та полюбите будь-який вид блакитного сиру, впевнені, що цей продукт надовго увійде до складу страв вашої родини, адже додавання різних пікантних сортів може представити дуже знайому страву зовсім у новому світлі, приємного вразити гостей.

Поділитися у соц.мережах с друзями
Рейтинг
( 2 assessment, середнє 5 з 5 )
Olivkin.com
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: