Після великої кількості свіжих овочів обов’язково захочеться чогось солоного і незвичайного, і для цієї мети ідеально підійдуть квашені зелені помідори в банках на зиму.
Завдяки використанню стандартної для приготування заготовок тари, таку страву цілком можна зробити в домашніх умовах, а не купувати втридорога на базарі.
Соковиті, ароматні та надзвичайно смачні, такі помідори відразу врізаються в пам’ять, а для деяких вони стануть приємним нагадуванням про безтурботне дитинство, де бабуся пригощала домашніми заквасками.
Для такого виду закуски слід підібрати плоди приблизно однакового розміру, щоб процес закваски пройшов рівномірно для всіх помідорів. Також варто вибрати варіанти не сильно зеленого кольору, краще злегка побілілі або з рожевими бочками, в них міститься менше солоніну, тому такі квашені ягоди будуть кориснішими.
Такі зелені помідори можна їсти як закуску, встромляючи зубами в соковиті боки, або красиво нарізати, заправити і подати на стіл у вигляді апетитного салату до картоплі, м’яса або каші.
Ароматні та в міру солоні, вони відразу полюбляться вашим домочадцям, і наступного року вони з нетерпінням чекатимуть, коли пройде 1-1,5 місяці, щоб знову насолодитися смаком таких плодів.
Приготування
- Зелені чи бурі помідори скільки влізе в 3 літрову банку
- Зонтик кропу 2 шт.
- Листя хрону 1-2 шт.
- Часник 5-7 зубчиків;
- Болгарський перець 1 шт.
- Вода 1.5 л;
- Сіль 2 ст.л.
- Помідори миємо. І заливаємо трохи підсоленою водою на годину, щоб забрати з них гіркоту.
- На дно трьох літрової банки відправляємо зонтик кропу, листя хрону, часник, болгарський перець шматочками.
- Потім викладаємо зелені помідори.
- Зверху прикриваємо листочком хрону.
- В воду добавляємо сіль і перемішуємо, щоб сіль розчинилася.
- Заливаємо маринадом томати. Накриваємо пластиковою кришкою і залишаємо на декілька днів при кімнатній температурі. Потім відправляєм банку в погреб.
Через місяць помідори можна дегустувати.
Вдалої заготівлі!