Варення з молодих соснових шишок - корисний та смачний десерт до чаю чи кави, який можна легко приготувати у домашніх умовах на зиму. Заготівля виходить рідкою за консистенцією, з хвойним ароматом, в міру солодкою та з гостренькими нотками. Для приготування такого варення потрібен час, але результат того вартує.
Варення з соснових шишок зовні схоже на рідкий мед.
А ось смак у нього інший ‑ солодкий, але з ароматом хвої та легкою гостринкою.
Шишки теж можна їсти. Вони за смаком схожі на цукати.
Таке ароматне варення особливо смакує взимку. Воно дуже корисне для нашого здоров’я ‑ підвищує імунітет, дуже допомагає при застуді, кашлі, бронхіті, має антибактеріальну дію і т.д.
Інгредієнти
Порції: –+
- Шишки соснові молоді 1 кг;
- Цукор 1 кг;
- Вода
На 100 грам –
Калорії: 136 ккал
Білки: 0 г
Жири: 0.07 г
Вуглеводи: 33.9 г
Кроки
- Для варення потрібні молоді, м’які зелені шишки, довжиною до 5 см, які ще не розкрилися. Збирати шишки потрібно в лісі, далеко від автомобільної дороги. Шишки миємо і відправляємо в каструлю. Заливаємо водою, щоб зверху покривала шишки на два сантиметри.
- Відправляємо на вогонь і доводимо до кипіння. Знімаємо з вогню і даємо настоятися протягом 12 годин.
- Зливаємо з шишок воду в іншу каструлю, щоб виміряти скільки рідини. Має вийти приблизно 1 л. На 100 мл рідини потрібно 100 г цукру. Виливаємо відвар назад до шишок, додаємо потрібну кількість цукру і перемішуємо.
- Доводимо до кипіння і варимо приблизно 5 хвилин, пінку знімаємо. Після цього знімаємо варення з вогню і даємо настоятися протягом 10 годин. Знову таку процедуру варки повторюємо два рази. На третій раз варки гаряче варення розливаємо по сухим, стерилізованим банкам.
- Закриваємо кришками. Зберігати таке варення бажано в холодильнику.
Слід пам’ятати, що варення має лікувальні властивості, тож споживати його можна не більше 2 ст.л. в день.
Дітям теж можна таке варення давати, але не більше 2 ч.л. в день.
Варення може визвати алергію, так що потрібно приймати з обережністю.
Смачного і будьте здорові.