Важко уявити українську кухню без борщу, адже саме ця страва є візитною карткою національної кухні. Наразі нараховується понад 70 рецептів цієї страви. А кожна господиня готує борщ по власному секретному рецепту.
Кулеша, або мамалига – варена каша з кукурудзяного борошна, або кукурудзяної крупи. Покроковий рецепт каши дивиться тут – https://olivkin.com/recept-kulesha/
Трошки про складові з нашої страви:
Сьогодні господині використовують будь яке м’ясо для приготування: свинину, курятину, яловичину та навіть баранину. Тому обираєте м’ясо яке вам більше до смаку.
Квасолю можна приготувати самостійно, а можна купити готову в супермаркеті. При виборі готової квасолі потрібно звернути увагу на те щоб квасоля була без будь якого соусу та була не перевареною.
- М’ясо 200 г;
- Картопля 5 шт.;
- Цибуля 1 шт.;
- Буряк червоний 4 шт.;
- Квасоля 150 г;
- Олія 2 ст.л.;
- Зелень 1 гілочка;
- Сіль, перець до смаку;
- Вода 4 л
- Склаові для приготування кулеша:
- Кукурудзяна крупа середнього помолу 150 г;
- Молоко 200 г;
- Бринза 100 г.
- Підготуйте всі необхідні інгредієнти. М’ясо порубайте на шматки середнього розміру. Овочі очистіть та промийте під проточною водою. Аналогічно промийте зелень. Квасолю варто процідити через ситечко. На цьому етапі добре видно якого сорту квасоля, якщо квасоля занадто м’яка то висипати її в борщ потрібно майже на завершальному етапі приготування. Якщо ж ви самостійно вирішили приготувати квасолю для свого борщу то ступінь приготування ви контролюєте самостійно.
- Перший етап приготування борщу є буряк. Саме від правильного приготування буряка залежить смак та насиченість кольору страви. Буряк натираємо на крупній терці та відправляємо у глибокий сотейник.
- У сотейник одразу варто додати сіль, перець, олію і 200 мл. холодної води. Ставите на помірний вогонь, час від часу перемішуєте та тушкуєте протягом 40-45 хв. Шматки м’яса відправляєте у потрібну вам каструлю заливаєте холодною водою, ставите на помірний вогонь, варите 30хв. при необхідності знімаєте пінку яка може утворитись при варінні м’яса.
- Поки тушкується буряк та вариться м’ясо є час для підготовки овочів та зелені. Зелень дрібно нарізаєте, овочі – кубиками. Важливий момент – у каструлю до м’яса овочі відправляєте у наступній послідовності: спершу цибуля, через 7 хв. морква, через 20хв. картопля. Цибуля наситить бульйон та м’ясо ароматом, морква вариться трішки довше аніж картопля тому її варто швидше відправляти до каструлі.
- Овочі та м’ясо в каструлі слід варити разом протягом 15 хв. і можна додавати до бульйону квасолю.
- Не забувайте про бурячок. Його слід перевірити на сіль та перець, а також на готовність. Готовий вважається буряк той котрий не хрустить. Вийміть кілька соломинок буряка поставьте їх на тарілку та надавіть ложкою, якщо буряк легко ламається і не хрустить будьте впевнені ви все зробили правильно.
- За 10 хв. до готовності борщу треба висипати буряк у каструлю. Робите це повільно, по ложці, перемішуючи. Зменшуєте вогонь до мінімуму і дайте проваритись 5 хвилин.
- Заключним етапом є додавання зелені. Додали зелень до борщу, перемішали, зняли з вогню, дали настоятись.
- Подають борщ зі сметаною, кулешою та бринзою, чорним хлібом з салом та часником.
Смачного!
Їжа полягає в тому, щоб бути щасливим за столом, де ми, напевно, проводимо наші найщасливіші моменти. – Ферран Адріа.