Тим, хто віддає перевагу всьому натуральному та корисному, неодмінно варто приготувати на зиму компот із вишні на 3 літри без стерилізації.
Гарний колір такого напою дуже яскраво виглядатиме в прозорої склянці, а насичений вишневий аромат пробудить спогади про літо.
Завдяки цій ягоді, смак компоту є рівновагою приємної насолоди з кислинкою, тому швидко вгамовує спрагу. Відсутність термічної обробки дозволяє зберегти у вишні максимум корисних речовин, що особливо в нагоді в зимовий час, коли спостерігається дефіцит натуральних вітамінів.
Щоб компот стояв до кінця зими, слід уважно вибирати ягоди для компоту. Вони повинні бути в міру пружними, не підгнилими або покриті пліснявою, в цьому випадку кришки здуваються або банки вибухнуть в результаті бродіння.
Також слід видалити всі зайві домішки, черешки та листя, а саму вишню ретельно промити. Вишню без кісточок можна використовувати для начинки пирогів або маффінів.
Такий великий обсяг тари з вишневим компотом особливо стане в нагоді в сім’ї, де є маленькі діти, проживає велика кількість домочадців, або в будинку часто приймають гостей, тоді однієї відкритої банки вистачить на всіх.
Інгредієнти на 3 х літрову банку
- Вишня без кісточки 400 г;
- Цукор 1 склянка;
- Вода 2.8 л.
- Вишню миємо, обриваємо коріньчики і виймаємо кісточки. Відправляємо ягоди в трьох літрову банку. Можна вишні використовувати і з кісточками. Але коли вишні без кісточок, це по перше смачніше, а по друге, можна довше компот зберігати.
- Засипаємо в банку цукор.
- Воду вливаємо в каструлю і доводимо до кипіння. Обережно заливаємо ягоди з цукром окропом. Щоб банка не трісла, ставимо під неї ніж із нержавійки.
- Накриваємо кришкою і закручуємо.
- Добре укриваємо банку з компотом до повного вистигання.
- Зберігаємо компот в прохолодному місці.
Вдалої заготівлі!