Смачний, поживний, корисний курячий супчик прийде до смаку всім членам родини. Легкий та швидкий у приготуванні, і головне низькокалорійний.
Суп з курячого філе відноситься до дієтичних страв, оскільки саме ця частина курки є найбільш дієтичною та корисною. Біле м’ясо курячого філе багате на вміст фосфору і цією особливістю воно поступається лише рибі. А велика кількість білка покращує роботу серця та серцево-судинної системи.
Одним із важливих фактів курячого бульйону є його цілющі властивості, часто курячий бульйон готують хворим для швидкого одужання, а також людям котрі слідкують за власною вагою. Легкий курячий супчик приготовлений на основі курячого філе рекомендують вживати людям з хворобами шлунку і кишечника, а також при бронхітах та ГРВІ.
- Філе куряче 300 г;
- Картопля 4 шт.;
- Морква 1 шт.;
- Цибуля 1 шт.;
- Капуста цвітна 100 г;
- Вермішель 80 г;
- Кріп до смаку;
- Сіль, перець до смаку;
- Вода 2,5 л.
- Підготуйте всі необхідні інгредієнти для приготування. Овочі перед приготуванням потрібно почистити та ретельно вимити проточною холодною водою.
- В каструлю наливаєте холодну воду, ставите куряче філе (непорізане, з кісточкою), цибулю, порізану на 2 частини та моркву. Довести до кипіння. Кришку каструлі не закриваєте!!! В іншому випадку суп вийде мутним і не прозорим.
- Поки закипає бульйон підготуйте овочі та зелень до відправки в каструлю. Картоплю нарізаєте кубиками.
- Помитий кріп аналогічно потрібно дрібно нарізати.
- Відділіть суцвіття цвітної капусти від качана на дрібні частинки і ретельно промийте. Доречи, вміст вітаміну С у цвітній капусті вдвічі більший аніж в лимоні та апельсині.
- Під час кипіння в каструлі буде з’являтися піна, яку потрібно обов’язково збирати шумівкою, або ложкою. Якщо ви не встигли цього зробити вчасно не хвилюйтесь, потрібно долити 150-200гр. холодної води в каструлю і знову довести до кипіння. Через деякий час на поверхні бульйону знову з’явиться піна, яку потрібно вчасно зняти.
- Через 15-20 хв. після початку кипіння потрібно вийняти куряче філе, моркву та цибулю з бульйону. Філе відділити від кісточки та порізати кубиками.
- Аналогічно потрібно порізати моркву та при бажанні цибулю (цибулю можна не різати, а залишити її у такому ж вигляді). Бульйон рекомендовано процідити через марлю або ситечко. Важливий момент: якщо є потреба у зменшенні калорійності бульйону та збільшенні його дієтичності варто замінити воду під час приготування бульйону.
- Порізане філе, картоплю, моркву, цвітну капусту відправляєте у бульйон. Довести до кипіння та додати сіль та перець до смаку. Кип’ятити 30хв.
- Через 30 хв. в каструлю з супчиком відправляєте зелень та вермішель (спагеті розламати на 4 частини). Довести до кипіння, кип’ятити 15 хв. Зняти з вогню, накрити кришкою, дати настоятись 10 хв.
- Ось такий смачний, ніжний, поживний і корисний супчик з курячого філе. Можна подавати з нежирним йогуртом. Смачного!
Кілька фактів про курячий бульйон:
- Чим довший час варіння м’яса тим наваристий і калорійний виходить бульйон.
- При закритій кришці каструлі збільшується калорійність супу.
- Збільшення води в супі зменшить калорійність бульйону.
- Шкіра та кістки – якщо не відділити шкіру та кістки від курячого філе це призведе до мутності бульйону, наявності пластівців у готовій страві та збільшення калорійності в супі.